Одредени паровите за четвртфиналето во Купот на Македонија

Објавено на 25 Октомври, 2022 во Куп на Македонија, Вести


Во “Куќа на фудбалот” со извлекување беа одредени 1/4 парови во Купот на Македонија. 

Бранителот на трофејот, Македонија Ѓорче Петров ќе се соочи со тимот на Академија Пандев. 

Актуелниот првак, Шкупи за противник ја доби тетовска Шкендија, додека ланскиот финалист, Силекс за место меѓу четирите најдобри ќе игра против Вардар. 

Струга Трим Љум - Брегалница е последната 1/4 финална двојка. 

Натпреварите се закажани за 9. ноември во 13:00 часот.    
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација