Одредени 1/4 финалните парови во Купот на Македонија

Објавено на 27 Октомври, 2023 во Куп на Македонија, Вести


Во “Куќа на фудбалот” со извлекување беа одредени паровите за 1/4 финалето од Купот на Македонија. 

Бранителот на трофејот, Македонија Ѓ.П. на домашен терен ќе се соочи со екипата на Силекс. 

Работнички во градското дерби ќе го пречека Шкупи. Струмичка Брера А.П. ќе гостува во Кавадарци против Тиквеш. 

Брегалница во Штип ќе го пречека тимот на Воска Спорт. 

Натпреварите се закажани за 8. ноември во 13:00 часот.    
   
Актуелности

20.05.2024    Вести

31 финале во Купот на Македонија. Тиквеш и Воска Спорт во битка за својот прв трофеј

Влезници за натпреварот може да се купат по цена од 200 денари преку продажната мрежа на МКТickets....

Календар
А репрезентација