Одреден распоредот за натпревари во 2 МФЛ за натпреварувачката сезона 2019/2020 и двојките за 1/16 финале од Купот на Македонија

Објавено на 09 Август, 2019 во Вести


Фудбалската федерација на Македонија преку ждрепка ги одреди паровите за новата натпреварувачка сезона во Втората македонска фудбалска лига, која започнува на 21. август во 17:00 часот.

Во продолжение распоредот на натпревари од Втора МФЛ - Исток и Втора МФЛ - Запад.

Распоред Втора МФЛ - ИСТОК 2019-2020.xls 

Распоред Втора МФЛ - ЗАПАД, 2019-2020.xls 

На извлекувањето во „Куќа на фудбалот“ беа одредени и паровите за 1/16 финалето од Купот на Македонија. Финалистите од минатогодишното издание од Купот на Македонија, Академија Пандев и Македонија Ѓ.П.  директно влегоа во 1/8 финалето, поради бројот на пријавени екипи од регионите.
   
   
А репрезентација