Одреден распоредот за квалификациите за ЕВРО 2020

Објавено на 02 Декември, 2018 во Вести, Вести


Доцна попладнево во Даблин беше одреден распоредот на натпревари за квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година. 

Македонија е во Г групата со селекциите на Полска, Австрија, Израел, Словенија и Летонија. Првиот натпревар го играме против Летонија на домашен терен 

21. март 2019 Македонија - Летонија

24. март 2019 Словенија - Македонија 

7. јуни 2019 Македонија - Полска

10. јуни 2019 Македонија - Австрија 

5. септември 2019 Израел - Македонија 

9. септември 2019 Летонија - Македонија

10. октомври 2019 Македонија - Словенија 

13. октомври 2019 Полска - Македонија

16. ноември  2019 Австрија - Македонија 

19. Ноември 2019 Македонија - Израел   
   
А репрезентација