Одлуки од седницата на Управен Одбор

Објавено на 15 Септември, 2018 во Одлуки, Вести


На денешната седница на Управниот одбор на ФФМ одржана во Охрид на 15.09.2018 г., меѓу другото беа донесени следните одлуки:

- За победите против Гибралтар и Ерменија во рамки на УЕФА Лига на Нации фудбалерите на А националниот тим, како и стручниот штаб ќе добијат награда во висина од 30.000 ЕУР.

- Се задолжува Генералниот Секретар за отпочнување на активности во насока на подготовка на измени и дополнувања на статутот на ФФМ.   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација