Од понеделник, 5. јуни започнува продажбата на билети за Македонија - Украина

Објавено на 01 Јуни, 2023 во Билети, Вести


Во понеделник, 5. јуни, ќе започне продажбата на билети за натпреварот на Македонија - Украина (16. јуни, 20:45) на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје од квалификациите за ЕП 2024.

Цената на влезница за натпреварот изнесува од 300 и 400 денари.

Продажбата на билети за натпреварот Македонија - Украина ќе се организира исклучиво преку продажната мрежа на MKTickets со физичко присуство на купувачите. 

Едно лице може да купи најмногу четири (4) билети. Задолжителна е влезница за натпреварот и за деца, без оглед на нивната возраст.

МАКЕДОНИЈА - УКРАИНА (Национална арена „Тодор Проески“, 16. Јуни, 20:45 часот)

Цени на билети:  

Северна Трибина

Блок 13, 14, 18, 19, 20, 21, 23 и 24      300 денари

Јужна Трибина

Блок 1, 2, 5 и 6                                     300 денари

Блок 3 и 4                                             400 денари

Билетарата на Националната арена „Тодор Проески“ ќе биде отворена на 14-ти, 15-ти јуни и на денот на натпреварот, 16-ти јуни од 10:00 часот. 

Продажни места:

Скопје:

• ЛитератураМК - City Mall

• ЛитератураМК - East Gate

• ЛитератураМК - Веро Центар

• Литература - ТЦ Буњаковец

• Литература МК  - ул. Македонија

• Југотон ГТЦ 1

• ЈК Травел - ТЦ Бисер

• Макпетрол – Козле

• Макпетрол  - Илинденска

• Макпетрол - Влае

Велес:

• Унисон

Прилеп:

• ТА Бран

Куманово:

• Тобако Агора

Тетово:

• Тобако Монако

• Гранд Тобако

Гостивар:

• Тобако Вона 5

Охрид:

• ТА Вис Пој

Битола:

• Литерара МК

• Tobacco Brothers 

Струмица:

• Литература МК 

• ТА Сафари

Радовиш:

• ТА Халкидики

Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и поддржувачи на македонската репрезентација со фер и коректно навивање да им помогнат на „Рисовите“ да дојдат до многу важна победа од квалификациите за Европското првенство 2024. 
   
   
А репрезентација