О Д Л У К А на Дисциплинска комисија на ФФМ од 24.05.2014

Објавено на 16 Мај, 2014 во Одлуки


Фудбалерот на Ф.К. “Металург“ од Скопје Пеев Оливер ,со ИД број 102501 исклучен во 32 минута поради удирање со колено во грб противнички фудбалер во прекин на игра на натпреварот од финалето на купот на Р.Македонија, помеѓу ФК Работнички  и Ф.К.Металург одигран на ден 07.05.2014 во 20:00 на  Арена Филип Втори во Скопје,  согласно член 42 а во врска со член 3 и 8 од  ДП на ФФМ, СЕ КАЗНУВА со забрана на настап на 3 ( три)  првенствени или куп натпревари. Казната тече од  08.05.2014 година   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација