На ждреб во Куќа на фудбалот беа одредени осминафиналните парови од Купот на Македонија во футсал

Објавено на 27 Јануари, 2021 во Куп на Македонија, Вести


Во „Куќа на фудбалот“ денеска беа извлечени осминафиналните парови од Купот на Македонија. На ждребот кој беше пренесуван во живо на ТВ платформата на ФФМ, tv.ffm.mk, беа одредени паровите за натпреварите кои ќе се одиграат на 6. и 7. февруари. 

ФУТСАЛ - Осминафинални парови - Куп на Македонија.pdf    
   
Актуелности
Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација