На ждреб во Фудбалската федерација на Македонија одреден распоредот за Втора МФЛ за сезона 2020/21

Објавено на 12 Август, 2020 во Втора МФЛ, Вести


Во „Куќа на фудбалот“ со извлекување беше одреден распоредот на натпревари за новата сезона од ВТОРА МФЛ која треба да започне на 22. август. 

Двојките за воведното коло од Втора МФЛ - Запад се:

ЛАБУНИШТА - КОРАБИ

ГОСТИВАР - ОХРИД Лихнидос

ВЕЛЕШТА - КАДИНО 

ДРИТА - ВАРДАР Форино

СКОПЈЕ - ВЛАЗЕРИМИ


Паровите за 1. коло од Втора МФЛ - Исток се:


ПОБЕДА - КИТ ГО

РОСОМАН - СЛОГА Виница

САСА Каменица - БРЕГАЛНИЦА

ПЛАЧКОВИЦА - ТИКВЕШ

КОЖУФ - ОСОГОВО


Во продолжение можете да го превземете распоредот на натпреварите во двете втори лиги за натпреварувачката сезона 2020/21:

Втора Лига ЗАПАД 2020-21 2.pdf 

Втора Лига Исток 2020-21 2.pdf    
   
А репрезентација