Младинците на Работнички подобри од Шкендија во финалето од Купот на Македонија

Објавено на 19 Мај, 2023 во Вести


Денеска на градскиот стадион во Кичево во попладневниот термин беше одиграна последната финална средба од предвидените 4 во младинските категории. Младинците на Работнички успеаа да издвојуваат победа на екипата на Шкендија, освојувајќи го трофејот од Куп натпреварувањето.

Во Кичево, екипата на Работнички победи со 3:1. Уште во првиот дел Работнички имаше водство од 2:0, потоа и со 3:0 но Шкендија сепак успеа да го ублажи поразот на конечни 3:1.

Во денешното прво финале на градскиот стадион во Кичево, во категоријата кадети, екипата на Вардар беше подобар од Шкендија со 4:1..
   
   
А репрезентација