Милевски го објави списокот со фудбалери за Македонија - Австрија

Објавено на 03 Ноември, 2017 во Вести, До 21 год


Селекторот на Македонија до 21 година го објави списокот со повикани фудбалери за квалификацискиот натпревар против Австрија (14. ноември, Национална арена „Филип Втори“) за пласман на ЕП 2019 во Италија. На списокот на Милевски се наоѓаат 21 фудбалер. 
   
   
А репрезентација