Македонија У21 фокусирана на Русија

Објавено на 21 Март, 2018 во Вести, До 21 год


Продолжуваат подготвките на репрезентацијата на Македонија до 21 година за престојните квалификациски натревари за пласман на ЕП во Италија во 2019 година. Денеска селекторот Боби Милевски го одржа планираниот тренинг, а за утре во 14.30 во хотелот ТЦЦ„ Гран Плаза“ е закажа брифинг со претставниците на медиумите.

Нашите млади фудбалери во петок играат со силната селекција на Русија. Македонија има само една победа, додека „зборнаја“ во овие квалификации има три победи, едно реми и пораз. Ова средба се игра на 23 март во тренинг центарот „Петар Милошевски“. На 27 март нашата селекција гостува во Австрија.   
   
А репрезентација