Македонија тренираше во Народови пред Полска

Објавено на 12 Октомври, 2019 во Вести, Вести


Репрезентацијата на Македонија го одржа официјалниот тренинг во ПГА Народови Арената во Варшава каде утре од 20:45 часот играме против Полска во натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020. 

Аријан Адеми и Иван Тричковски не тренираа поради повреди и се под голем знак прашалник за настап во утрешниот натпревар. Алиоски кој вчера не тренираше, денеска работеше со тимот и најверојатно ќе биде спремен за игра.   
   
А репрезентација