Македонија тренираше во Ернст Хапел стадион пред натпреварот со Австрија (фото)

Објавено на 15 Ноември, 2019 во Вести, Вести


Репрезентацијата на Македонија го одржа официјалниот тренинг на ”Ернст Хапел” стадионот во Виена каде утре од 20:45 часот играме против Австрија во натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020. Без многу првотимци кои недостасуваат поради повреди и картони, селекторот Игор Ангеловски со својот стручен штаб ги изработија последните подготовки пред утрешниот натпревар против Австрија.   
   
А репрезентација