Македонија до 18: Пораз од Романија на вториот контролен меч

Објавено на 11 Август, 2022 во Вести, До 19 год


Младата репрезентација на Македонија до 18 години забележа пораз на втората контролна пресметка против соодветната селекција на Романија.

Во вториот меч, домаќинот, Романија на тренинг центарот Буфтеа победи со 2:0.

Головите беа постигнати во последните 10 минути од мечот.

Македонија преку Митров ја имаше најсериозната шанса за гол на овој дуел.

Првиот контролен натпревар помеѓу овие две селекции заврши нерешено 1:1.

МАКЕДОНИЈА: Давид Стојановиќ, Давид Даиловски, Марко Стојилевски, Даниел Марковски, Кире Стојанов, Зани Назифи, Адриан Зенделовски, Алекс Митров, Теодор Николовски, Абиола Бамијоко, Фикрет Ливорека;

Селектор: Тони Јакимовски;

   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација