Македонија до 17 години: Германија, Полска и Малта во групата за пласман во Елитна фаза за ЕП

Објавено на 03 Декември, 2019 во Вести, До 17 год


Македонската репрезентација до 17 години на извлекување во Нион ги доби противниците во групата за пласман во Елитна фаза квалификации за Европско првенство. 

Нашата млада селекција е во групата 11 со репрезентациите на Германија, Полска и Малта. Квалификацискиот турнир за пласман во Елитната фаза ќе се одржи во Малта од 7. до 13. октомври 2020. година.    
   
А репрезентација