Македонија до 15 подобра од Црна Гора на втората контролна средба

Објавено на 16 Јуни, 2022 во Вести, До 17 год


Младата репрезентација на Македонија до 15 години денеска го одигра вториот контролен натпревар против соодветната селекција на Црна Гора.

На тренинг центарот „Петар Милошевски", избраниците на селекторот Дашмир Беари успеаа да слават победа со 2:0. 

Нашите млади фудбалери одиграат квалитетно, беа подобар противник и заслужено славеа победа.

Првиот погодок го постигнавме во 40. минута од натпреварот. Капитенот Лука Атанасовски погоди за предност на Македонија од 1:0.

Победа ја потврдивме во второто полувреме. Хисар Али во 59. минута ги постави конечнитте 2:0.

Македонија: Давид Илоски, Игор Ристов, Горазд Ристовски, Лука Атанасовски, Милош Спасовски, Хисар Али, Марко Киш, Стефан Младеновски, Каменчно Андоновски, Беркај Шаини, Албион Муслиу;

Селектор: Дашмир Беари;
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација