Македонија до 15 години забележа минимална победа над Велс на меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ

Објавено на 13 Мај, 2022 во Вести, До 17 год


Младата репрезентација на Македонија до 15 години славеше победа над Велс во натпревар од групата Б во рамките на меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ" што се одржува во Хрватска.

Избраниците на селекторот Дашмир Беари успеаа да слават минимална победа со 1:0. Лука Макаловски беше стрелец на единствениот погодок на средбата во 20 минута.

Македонија одигра добар натпревар, сосема заслужено успеа да слави минимална победа.

МАКЕДОНИЈА: Онур Бешир, Горазд Ристовски, Лука Атанасовски, Милош Спасовски, Даим Кадриовски, Хисар Али, Лука Макалоски, Беркај Шаини, Албион Муслији, Бобан Кузмановски, Каменчно Андоновски;

Селектор: Дашмир Беари;
   
   
А репрезентација