Македонија до 15 години: Победа и нерешено на двата натпревари против Полска

Објавено на 28 Март, 2019 во Вести, До 17 год


Македонската репрезентација до 15 години оствари победа од 2:1 на првиот натпревар и одигра без голови на втората контролна пресметка против репрезентацијата на Полска до 15 години. Бесарт Гуџуфи беше стрелец на двата погодоци за Македонија до 15 години на натпреварот во кој славевме со 2:1. На вториот контролен дуел, нашата репрезентација имаше две убави прилики за погодок, но Елези и Гуџуфи не успеаја да го совладаат голманот на Полска. 

Македонија до 15 години: Васко Василев, Мирче Стоилов, Марко Ристов, Бленд Зекири, Енис Буки, Матеј Ангелов, Алмир Ода, Матеј Ѓоргиев, Георг Стојановски, Дашмир Елези, Бесарт Гуџуфи; Стефан Тасев, Игор Јаневски, Максим Милошевски, Донарт Ибраими, Марко Тренвски, Виктор Боневски, Мите Митев, Михаил Талевски, Меметриза Хамза; Селектор: Добринко Илиевски;  

   
   
А репрезентација