Македонија - Азербејџан на 20. ноември во Скопје

Објавено на 20 Септември, 2022 во Вести, Вести


Фудбалската федерација на Македонија ја потврди и втората ноемвриска контролна пресметка на А македонската репрезентација.

На 20. ноември на Националната арена “Тодор Проески” ќе гостува селекцијата на Азербејџан. Три дена претходно, исто така на нашиот најголем стадион ќе одиграме пријателски дуел против Финска. 

Нашата најдобра селекција со истите противници се соочи на контролни натпревари во турски Белек, во март 2018 година. Против Азербејџан одигравме 1:1, без голови заврши мечот против Финска.    
   
Актуелности

21.11.2022    Вести

ЕДЕН ТИМ ЗА ДЕТСКИТЕ ПРАВА

Децата го преземаа теренот на пријателски фудбалски натпревар, со повик сите да се здружат за правата на децата...

Календар
А репрезентација