Куп на Македонија: Академија Пандев - Брегалница и Струга Трим Љум - Шкендија полуфинални двојки

Објавено на 05 Март, 2020 во Куп на Македонија, Вести


Во „Куќа на фудбалот“ беа извлечени паровите за полуфиналето од Купот на Македонија. Актуелниот освојувач на трофејот, тимот на Академија Пандев во полуфиналето ќе се соочи со екипата на Брегалница. Шкендија - Струга Трим Љум е втората полуфинална двојка.

Полуфинални парови од Купот на Македонија:

Академија Пандев - Брегалница
Струга Трим Љум - Шкендија

Првите натпревари се закажани за 8. април, додека реваншите на 6. мај. 
   
   
А репрезентација