Катерина Милеска го објави списокот со повикани фудбалерки за двата контролни мечеви со Црна Гора

Објавено на 26 Јануари, 2024 во Вести, До 17 год жени


Младата женска селекција на Македонија до 17 година на крајот на јануари ќе одигра два контролни мечеви против соодветната женска репрезентација на Црна Гора во Тиват.

Контролните средби против репрезентацијата на Црна Гора ќе бидат одиграни на 28 и 20 јануари.

Предводникот на младата женска репрезентација на Македонија, Катерина Милеска, за претстојните предизвици се одлучи да ги повика следните фудбалерки:

ГОЛМАНИ:

Миа Петровска   Бохум, Германија

Ведрана Комненова   Скопје

Евгенија Вељановска   Скопје

ОДБРАНА:

Мила Панева   Скопје

Андреа Коловска   Љуботен

Михаела Додевска   Скопје

Ихдина Речи   Ас Јунајтед

Ангела Димчова   Тиверија

Кристина Крстева   Скопје

Васка Василева   Тиверија

СРЕДЕН РЕД:

Лина Луканова   Ас Јунајтед

Никица Трендова   Скопје

Теона Галабовска   Тиверија

Елена Симјонова   Љуботен

Канита Емини   Скопје

Ева Величковска   Љуботен

Јована Каралиоска   Цевитана

НАПАД:

Настасја Накова   Скопје

Розита Пецева   Тиверија

Калина Попески   Црвена Звезда, Србија

Репрезентацијата предводена од селекторот Катерина Милеска вчера во 15. часот официјално ги започнаа подготовките за претстојните два контролни натпревари против селекцијата на Црна Гора.

   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

Календар
А репрезентација