ИЗВЛЕКУВАЊЕ ЗА КУП 1-2 ФИНАЛЕ МЛАДИНСКИ КАТЕГОРИИ

Објавено на 23 Февруари, 2016 во Младински Куп, Вести

Денес во Куќата на Фудбалот беа извлечени паровите за полуфиналните натпревари од Купот на Македонија во категориите младинци, кадети, пионери и помлади пионери:

МЛАДИНЦИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

ВАРДАР

4

РАБОТНИЧКИ

2

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

3

РЕНОВА

КАДЕТИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

4

РАБОТНИЧКИ

2

ВАРДАР

3

МИЛАНО

ПИОНЕРИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

ВАРДАР

4

МЕТАЛУРГ

2

МИЛАНО

3

РАБОТНИЧКИ

ПОМЛАДИ ПИОНЕРИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

РАБОТНИЧКИ

4

ШКЕНДИЈА

2

ШКУПИ 1927

3

МЕТАЛУРГ

Првите натпревари  се играат наден 22-23.03.2016 (вторник -среда).
   
   
А репрезентација