Извлечени паровите за осминафиналето од Купот на Македонија

Објавено на 29 Септември, 2020 во Куп на Македонија, Вести


Во „Куќа на фудбалот“ се оддржа извлекување за 1/8 финалните натпревари од Купот на Македонија. Во оваа фаза од најмасовното натпреварување влегоа и екипите на Шкендија, Академија Пандев, Брегалница иСтруга Трим Љум (ослободени во првото коло), а ждребката донесе неколку интересни пресметки:

1/8 финални парови во Купот на Македонија:

Академија Пандев - Вардар 

Македонија Ѓ.П. - Каменица Саса

Шкендија - Гостивар 

Шкупи - Кит Го

Кожуф - Силекс 

Струга Трим Љум - Работнички

Брегалница - Беласица

Ренова - Пелистер

1/8 финалните дуели ќе се одиграат на 21. октомври, а 1/4 финалните пресметки на 25. ноември. Полуфиналето ќе се игра на 7. април, а мечот за трофејот на 19. мај.
   
   
А репрезентација