Извлечени паровите за бараж натпреварите за пополнување на Втората МФЛ

Објавено на 25 Мај, 2023 во Вести


Денеска во Куќата на фудбалот, беа извлечени паровите за бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ.

Истовремено беа одредени и местата на одигрување на трите бараж натпревари за пополнување на Втора МФЛ.

Распоред на натпревари:

ЗФК Новаци 2005 - ГФК Вардар Неготини (Градски стадион Кичево);

ГФК Осогово Кочани - ФК Тетекс 1953 (стадион „Борис Трајковски", Скопје);

ФК Башкими 1947 - ФК Влазерими 1977 (Градски стадион Тетово);

Бараж натпреварите ќе бидат одиграни на 28 мај со почеток во 17 часот.

   
   
А репрезентација