Извлечени паровите на полуфиналето во Купот на Македонија за младиснки категории

Објавено на 28 Март, 2024 во Вести


Денеска во просториите на Фудбалската федерација на Македнија, се одржа ждрепка на која беа извлечени паровите за полуфиналете во рамките на Купот на Македонија за млади категории.

Натпреварите од полуфиналето на Купот за младинци ќе бидат одиграни на 16, 17 и 18 април. 

Се игра по еден меч, доколку заврши нерешено се пристапува директно кон изведување на пенали.

РАСПОРЕД:

Младинци:

Пелистер - Беласица

А.П. Брера - Македонија Ѓ.П.

Кадети:

Шкупи - Шкендија

Брегалница - Вардар

Пионери:

Пелистер - Работнички

А.П. Брера - Шкупи

Помлади пионери:

А.П. Брера - Шкендија

Пелистер - Победа

   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

Календар
А репрезентација