Извлечени двојките за 1/4 финалето од Купот на Македонија

Објавено на 27 Октомври, 2020 во Вести


На извлекување во „Куќа на фудбалот“ беа одредени паровите за 1/4 финалето од Купот на Македонија. 

За место меѓу најдобрите четири екипи ќе одлучуваат натпреварите:

Академија ПАНДЕВ - ШКУПИ

СТРУГА Трим Љум - РЕНОВА

БЕЛАСИЦА - МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.

СИЛЕКС - ШКЕНДИЈА

Еден натпревар решава за полуфиналистите, а мечевите од 1/4 фианлето се закажани за 25. ноември 2020 година.    
   
А репрезентација