Известување за промена на термин Вардар - Пелистер 10 коло

Објавено на 02 Октомври, 2014 во Прва МФЛ


Поради реновирање на тревната  површина на Националната арена Филип Втори , натпреварот Ф.К.“Вардар“ Скопје - Ф.К.“Пелистер“ Битола  во рамките на 10-то коло Прва МФЛ ќе се одигра на ден 04.10.2014 година (Сабота) со почеток во 15,00 часот на Стадионот во Ѓорче Петров. 
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација