Известување - Куп на Македонија

Објавено на 20 Август, 2014 во Куп на Македонија


Почитувани,

Ве известувам дека натпреварот од 1/16-финалето на Купот на Македонија за сезона 2014/15 помеѓу екипите на Работник Џумајлија и Силекс закажан за 20.08.2014. нема да се одигра согласно известувањето од ФК Работник Џумајлија испратено на 18.08.2014. Натпреварувачката Комисија на ФФМ ќе постапи согласно актите на Федерацијата.   
   
А репрезентација