„Истра Куп 2024

Објавено на 03 Април, 2024 во Вести, Футсал до 21 год


Младата македонска футсал репрезентација до 19 години во еден интересен и возбудлив натпревар забележа минимален пораз од селекцијата на Словенија со 3:2 во рамките на групата Б од силниот меѓународен турнир „Истра Куп 2024", кој се одржува во Умаг, Хрватска.

Нашите футсал фудбалери имаа предност од 2:1 и три извонредни можности за зголемување на предноста, но на крајот противникот успеа да направи комплетен пресврт и да ја забележи првата победа во рамките на првото коло од турнирот.

Капитенот Гавровски и Стоимировски се запишаа во листата на стрелци за Македонија на овој натпревар.

Во второто коло од меѓународен турнир „Истра Куп 2024", младата футсал репрезентација на Македонија ќе ги одмери силите со домаќинот, селекцијата на Хрватска.
   
   
Актуелности

16.04.2024    Вести

ФФМ и федерациите од регионот со безусловна поддршка за Александар Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различни прашања и предизвици. Безусл...

Календар
А репрезентација