IN MEMORIAM: Почина македонскиот фудбалер Ѓорѓе Џонов

Објавено на 18 Јули, 2022 во Вести


Трагична вест за македонскиот фудбал.

Почина Ѓорѓе Џонов, поранешен фудбалер на Силекс, Металург, Беласица и Кожуф. 30-ет годишниот фудбалер подолго време се бореше со рак на белите дробови и му беше потребен медицински третман и операција во Турција.

Голем број фудбалски работници, играчи и клубови апелираа за помош и собираа средства за операцијата. Сепак, денеска стигна трагична вест, која ги погоди неговите најблиски, пријателите, соиграчите и целата македонска фудбалска јавност.

Џонов е роден во Пирава, долги години беше дел од македонскиот прволигашки фудбал, оставајќи силна трага зад себе во клубовите за кои настапуваше.
   
   
Актуелности

21.11.2022    Вести

ЕДЕН ТИМ ЗА ДЕТСКИТЕ ПРАВА

Децата го преземаа теренот на пријателски фудбалски натпревар, со повик сите да се здружат за правата на децата...

Календар
А репрезентација