Игор Ангеловски го објави списокот со фудбалери за ноемвриските натпревари

Објавено на 06 Ноември, 2020 во Вести, Вести


Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните натпревари против Грузија (12. ноември, финале, плеј-оф за пласман на ЕП 2020), Естонија (15. ноември, Лига на нации) и Ерменија (18. ноември, Лига на нации). 

   
   
Актуелности

19.09.2021    Вести

Женската репрезентација на Македонија до 19 години несреќно поразена од Романија на првиот контролен меч

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 година загуби минимално со 1:0 од соодветната селекција на Романија во...

Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација