Игор Ангеловски го објави списокот со фудбалери за ноемвриските натпревари

Објавено на 06 Ноември, 2020 во Вести, Вести


Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните натпревари против Грузија (12. ноември, финале, плеј-оф за пласман на ЕП 2020), Естонија (15. ноември, Лига на нации) и Ерменија (18. ноември, Лига на нации). 

   
   
А репрезентација