Игор Ангеловски ги одреди фудбалерите за натпреварот Македонија - Норвешка

Објавено на 01 Ноември, 2017 во Вести, Вести


Селекторот на најдобрата репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски одбра 21 фудбалер за контролниот натпревар на македонската репрезентација против Норвешка на 11. ноември 2017. на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

   
   
А репрезентација