Футсал: Одредени 1/8 финалните парови од Купот на Македонија

Објавено на 16 Јануари, 2020 во Куп на Македонија, Вести


Во „Куќата на фудбалот“ со извлекување беа одредени паровите за 1/8 финалните натпревари од Купот на Македонија во футсал за сезона 2019/2020.

Натпреварите ќе се играат на 03/04. февруари 2020. година, а се среќаваат следните  екипи:

Место


Демир Капија

ЛОЗАР - ЖЕЛЕЗАРЕЦ

Велес

КЕГИ МОБИ - МАЛ АЈАКС

Валандово

ПРОЕКТ ЦИКО - АСТИБО

Кавадарци

КЛИМИ КАВАДАРЦИ - БИЏО

Липково

КАРАДАКУ - ВЕЛЕС

Кавадарци

ЦРНА РЕКА - АРБЕН БАЈРАМИ

Кратово

КРАТОВО - ЈУВЕНТУС СЕРАВА

Скопје

ШКУПИ 1927 - ОВЧЕ ПОЛЕ 2013
   
   
А репрезентација