ФОТО: Репрезентацијата до 21 година го одработи првиот тренинг пред стартот на новиот квалификациски циклус

Објавено на 03 Септември, 2019 во До 21 год


Репрезентацијата до 21 година по денешниот собир во Хотел Алекандар Палас денес на главниот терен од ФФМ тренинг центарот го одработи и првиот тренинг.


Избраниците на Благоја Милевски на 10. септември го започнуваат новиот квалификациски циклус со натпревар во Скопје против селекцијата на Фарски Острови.

Натпреварот е закажан во 16.00 часот на главниот терен од ФФМ тренинг центарот.   
   
А репрезентација