ФОТО: Македонската А репрезентација го оддржа последниот тренинг пред патувањето за Грузија

Објавено на 06 Септември, 2020 во Вести, Вести


На тренинг центарот „Петар Милошевски“, најдобрата македонска репрезентација го оддржа последниот тренинг пред утрешното патување за Грузија. Селекторот на нашата репрезентација, Игор Ангеловски, тренингот го оддржа без репрезентативците кои го одиграа вчерашниот натпревар против Ерменија на кој славевме со 2:1 и со победа отворивме во новото издание од Лига на нации.
   
   
Актуелности
Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација