ФОТО: Македонија до 21 се подготвува за контролниот турнир во Хрватска

Објавено на 19 Септември, 2022 во Вести, До 21 год


Младата репрезентација на Македонија до 21 година се подготвува во Скопје за претстојниот силен меѓународен контролен турнир што ќе се одржи во Свети Мартин на Мури во периодот од 21 до 26 септември.

Нашата млада селекција во Хрватска ќе одигра два меча, против Албанија и Саудиска Арабија.
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација