Финалниот турнир на ФФМ детски лиги - празник на фудбалот

Објавено на 07 Јуни, 2014 во Детски лиги


Вистински фудбалски празник беше денешниот финален турнир на ФФМ детските фудбалски лиги.  На терените на Куќата на фудбалот, повеќе од 500 деца од седум генерации од регионите вклучени во натпреварувањето во сезоната 2013/2014 се квалификуваа во полуфиналните и финалните натпреварувања, и го крунисаа завршетокот на една успешна сезона во ова ново, ветурвачко натпреварување.

Пехари и дипломи за постигнатиот успех во секоја генерација добија сите екипи од прво до четврто место, а наградите ги доделија претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски и претставниците на поддржувашите - Петар Трпески од Шпаркасе и Дејан Длака од Ерман.

Во продолжение можете да го погледнете дијаграмот со постигнатите резултати по генерации:

finale-dijagram-12.pdf 
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација