Финален турнир на ФФМ Детска лига за сезона 2022-2023

Објавено на 29 Мај, 2023 во Вести


Во период 26-28.05.2023 на ФФМ тренинг центарот се одигра финалниот турнир од ФФМ Детска Лига за сезона 2022-2023.

Во учество на 96 екипи-регионални победници и повеќе од 1500 фудбалери од 7 до 13 година., беа одиграни 96 натпревари по што ги добивме шампионите во 6 натпреварувачки категории. 

2010 и 2011 - ФК Академија Пандев

2012 - ФК Парк

2013 - ФК Грозданоски

2014 - ФК Фортуна

2015 - ФК Бутел 2017

Во продолжение може да ги погледнете резултатите од сите одиграни натпревари. 

ДЛ Финален турнир 2023- сите резултати 28.05.2023.pdf 

ФФМ им благодари на сите учесници во изминатава сезона, им честита на најуспешните и на сите им посакува уште повеќе успеси во иднина. 
   
   
Актуелности

20.05.2024    Вести

31 финале во Купот на Македонија. Тиквеш и Воска Спорт во битка за својот прв трофеј

Влезници за натпреварот може да се купат по цена од 200 денари преку продажната мрежа на МКТickets....

Календар
А репрезентација