ФФМ со помош за погодените од катастрофалните поплави во регионот

Објавено на 20 Мај, 2014 во Вести

Фудбалската Федерација на Македонија денес испрати 5 тони вода за лицата погодени од катастрофалните поплави кои ги зафатија Србија, БиХ и Хрватска.

Заминувањето на А репрезентацијата во Австрија, на чело со селекторот Бошко Ѓуровски, за пријателскиот дуел против Камерун беше одбележано во знак на поддршка на најпогодените од природната катастрофа.

Поддршка даде и репрезентацијата до 21 година која моментално е на собир за претстојниот квалификациски дуел против Португалија заедно со стручниот штаб.

Фудбалската Федерација на Македонија на сите погодени од поплавите со овој гест сака да им даде до знаење дека ќе биде на располагање во наредниот период за било каква логистичка или хуманитарна помош која ќе биде потребна.
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација