Детски лиги - резултати од осминафинални натпревари

Објавено на 24 Мај, 2019 во Вести, Детски лиги


Денес на тренинг центарот Петар Милошевски беа одиграни осминафиналните натпревари од финалниот турнир во ФФМ детските лиги за сезона 2018/19 во категории 2006-2010. Турнирот го отвори координаторот на лигите Кочо Димитровски кој ги поздрави присутните, им посака многу успех, и ги потсети дека ја работат најблагородната работа со која сите треба да бидеме горди. Учество денес зедоа 80 екипи и 1300 фудбалери. 

Подолу можете да ги погледнете постигнатите резултати, како и распоредот за четвртфиналните и полуфиналните натпревари, кои се на програмата утре (25.05.2019), кога ќе учествуваат 48 екипи во сите шест категории.

Дијаграм 2019 ДЛ последен.pdf 
   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација