Содржини

09.05.2014   Делегирање - Куп на Македонија

РАБОТНИЧКИ – МЕТАЛУРГ, ПЕХАРОТ ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА СЕ ВРАЌА ВО СКОПЈЕ

По пауза од неколку сезони пехарот во фудбалскиот куп на Македонија се враќа во главниот град. Утре со почеток од 20.00 часот на Националната aрена „Филип Втори“ во финалето ќе играат Металург и Работнички.

09.05.2014   Делегирање - Втора Футсал лига

Делегирање 4 коло плејоф Втора Футсал Лига

Во продолжение можете да го погледнете делегирањето од 4 коло плејоф во Втората Футсал Лига

09.05.2014   Делегирање - Прва футсал лига

ДЕЛЕГИРАЊЕ 26 КОЛО ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА

ДЕЛЕГИРАЊЕ 26 КОЛО ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА

09.05.2014   Делегирање - Куп жени

1/2 финале Куп Жени, реванш

Во продолжение можете да го погледнете делегирањето за 1/2 финалниот реванш натпревар на женскиот куп

09.05.2014   Делегирање - Младински Куп

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ОДБРАНИЈА НАСЛОВОТ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Младинците на Металург на пенали го победија Вардар за наслов во Купот на Македонија. Металург славеше со 5:3 во младинското финале на „Филип Втори“ против Вардар.

09.05.2014   Делегирање - Куп на Македонија

Работнички е победник на купот на Македонија

Екипата на Работнички е освојувач на 22 издание на Купот на Македонија. Во големото финале на Националната арена „Филип Втори“, Работнички го победи Металург со 2:0.

08.05.2014   Делегирање - Втора МФЛ

Делегирање 29 коло Втора МФЛ

Во продолжение можете да го погледнете делегирањето за 29 коло од Втората Македонска Фудбалска Лига

08.05.2014   Делегирање - Прва МФЛ

Делегирање 32 коло Прва МФЛ

Во продолжение можете да го погледнете делегирањето за 32 коло Прва МФЛ

08.05.2014   Делегирање - Млади делегирање

Делегирање млади категории, викенд програма 10-11 мај

Во продолжение можете да го погледнете делигирањето за натпреварите во младите категории кои ќе бидат одиграни овој викенд

04.05.2014   Делегирање - Втора МФЛ

Делегирање 28 коло Втора МФЛ

Во продолжение можете да го погледнете делигирањето за 28 коло од Втората Македонска Фудбалска Лига

Календар
А репрезентација