Делегирање 1.коло ПМФЛ

Објавено на 04 Август, 2022 во Прва МФЛ


Делегирање 1.коло ПМФЛ.

Преостанати два натпревари од 1. коло ќе се одиграат:

ФК Шкендија - ФК Скопје, 17.08.2022 (среда), 17:00 часот

ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци - ФК Шкупи 1927 07.09.2022 (среда), 16:00 часот

Слободен во 1. коло од Прва МФЛ: ФК Македонија Ѓ.П. 1932   
   
А репрезентација