Бојан Миовски: Подготвени сме да одиграме најдобро против Грузија

Објавено на 20 Септември, 2022 во Вести, Вести


Македонската репрезентација ги продолжува подготовките за натпреварите против Грузија (Тбилиси, 23. септември) и Бугарија (Скопје, 26. септември) од групата 3 во Лига на нации.

Репрезентативецот Бојан Миовски смета дека и покрај тоа што во составот недостасуваат неколку важни фудбалери, оваа репрезентација има квалитет што ќе го потврди на тешкото гостување во Тбилиси против Грузија. 

„Не очекува навистина тежок натпревар во Грузија, но сите што сме тука сме подготвени да одиграме најдобро“.

„Фудбалот се игра за голови, треба да ја подобриме ефикасноста. Селекторот на подготовките ни укажува на тоа, се разбира, трудејќи се да ги воочиме и слабите страни на противникот“.

   
   
Актуелности

21.11.2022    Вести

ЕДЕН ТИМ ЗА ДЕТСКИТЕ ПРАВА

Децата го преземаа теренот на пријателски фудбалски натпревар, со повик сите да се здружат за правата на децата...

Календар
А репрезентација