Благоја Милевски го објави списокот на Македонија до 21 година

Објавено на 15 Март, 2018 во Вести, До 21 год


Селекторот на Македонија до 21 година Благоја Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за квалификациските натпревари против Русија (23. март, Тренинг центар „Петар Милошевски“) и Австрија (27. март) за пласман на ЕП 2019 во Италија. На списокот на Милевски се наоѓаат следните фудбалери. 

   
   
А репрезентација