Бараж натпревари за пополнување на Прва и Втора МФЛ

Објавено на 20 Мај, 2024 во Вести


Во „Куќа на фудбалот“ беа одредени паровите за пополнување на Прва и Втора МФЛ за натпреварувачка сезона 2024/25. 

ФК ВАРДАРСКИ - ФК КОРАБИ (25.05.2024, 17:00 часот, стадион „Борис Трајковски“, Маџари); 

ФК ПОБЕДА Прилеп - ЗГ ФК КУМАНОВО (25.05.2024, 17:00 часот, стадион „Ѓорче Петров, Скопје);

ФК ВЛАЗЕРИМИ Ј 1977 - ФК БОРЕЦ 1919 (25.05.2024, 17:00 часот, стадион „Петар Милошевски“, Битола);

Бараж натпревар за пополнување на Прва МФЛ:

ФК ВАРДАР - ФК ДЕТОНИТ Плачковица (26.05.2024, 17:00 часот, стадион „Благој Истатов, Струмица);

Се игра еден натпревар. Во случај на нерешен резултат, веднаш се пристапува кон изведување пенали.    
   
А репрезентација