Резултати од одиграните натпревари од Куп 1/4 финале жени за натпреварувачка сезона 2020/21

Објавено на 15 Април, 2021 во Куп жени


По одигрување на натпреварите од Куп 1/4 финале за Жени за натпреварувачка сезона 2020/21, резултатите се следни

 ЖФК Каменица Саса  - ЖФК Тиверија 3-1

ЖФК  СЦ Истатов 2015 - ЖФК Деспина  1-3

ЖФК Шкендија-ЖФК Асс Унитед   2-3

 ЖФК Атлетико   -ЖФК Топ Гол 0-5

   
   
Актуелности

08.04.2024    Вести

Македонија до 14 години: Второ реми без голови против Турција

Неџат Шабани: Бевме подобар противник и заслуживме барам победа на еден од двата натпревари....

06.04.2024    Вести

Женската репрезентација до 19 години запиша нова победа

Селекцијата на Астрид Мерко славеше со 2:0 против Литванија....

Календар
А репрезентација