Известување за промена на терен за одигрување на натпревар од Втора МФЛ 8 коло

Објавено на 29 Септември, 2014 во Втора МФЛ, Вести


Поради организација на УЕФА квалификационен мини турнир за Европско  првенство за фудбалери до 19 години, натпреварот од 8 коло на Втора МФЛ: Ф.К.“Еуромилк“ Скопје – Ф.К.“Напредок“ Кичево  наместо на стадионот “Борис Трајковски“ во Маџари како што беше претходно насочено, ќе се одигра на СТАДИОНОТ НА ЦЕМЕНТАРНИЦА во КИСЕЛА ВОДА во терминот утврден согласно календарот  30.09.2014 година со почеток во 15,30 часот.
   
   
А репрезентација