Ѓоко Зајков: Ни треба вистински пристап за победа против Малта

Објавено на 11 Септември, 2023 во Вести, Вести


Македонската А репрезентација во Малта денеска ќе го има официјалниот тренинг пред утрешниот квалификациски натпревар за пласман на ЕП 2024 против домашната селекција на Малта. 

Нашиот репрезентативец, Ѓоко Зајков смета дека пристапот треба да биде одговорен и вистински во намерата да победиме против Малта. 

„Малта не е наивен противник. Треба да одиграме одговорно и фокусирано. Во денешниот фудбал не постојат аутсајдери. Ни треба вистински пристап и максимален ангажман од сите во тимот”.

   
   
Актуелности

26.02.2024    Антидопинг

ФФМ организираше две антидопинг работилници

Работилниците беа организирани за македонските репрезентативки од А селекцијата и младите репрезентативци до 17 години. ...

Календар
А репрезентација