ФОТО: Турнејата на Македонија до 15 години во кинески Шангај

Објавено на 01 Јуни, 2017 во Галерија, Вести, До 17 год


Македонската репрезентација до 15 години изминатата недела одигра три натпревари на турнир во Шангај, Кина. Нашата селекција предводена од Марио Вујовиќ запиша победа од 4:0 против Киргистан, одигравме нерешено, 1:1 против домашната Кина, а доживеавме пораз од Северна Кореја.

Погледнете ја фото галеријата од првото гостување на македонска младинска селекција на далечниот исток.
   
   
А репрезентација